Praca, w której poznajesz siebie....
 Oceń wpis
   

Porażki, które się przytrafiają należy potraktować jako lekcje, bo dzięki nim jesteśmy bogatsi o te doświadczenia i wiemy jak należy postępować w podobnej sytuacji, gdyby taka nastąpiła. A powtarzać się będzie, aż do momentu wyciągnięcia właściwych wniosków i powinniśmy być wdzięczni losowi za to, bo tak, to skąd byśmy wiedzieli, że popełniamy błędy? Żylibyśmy bez naprawy tego nad czym akurat pracujemy, lub/i bez rozwoju siebie, bez możliwości przepracowania swoich cech, a tak jest nam to pokazane. Każde doświadczenie przyczynia się do naszego rozwoju, to są lekcje życiowe, bez których życie byłoby bez odkrywców i nowych rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Praca ze sobą pozwala wyeliminować błędy, które przyczyniają się do niepowodzeń, uświadamiają nam negatywne zachowanie, nawyki i zwyczaje, uczy słuchania siebie, to co dla nas najlepsze, najkorzystniejsze. Ale często bywa tak, że kreatywność naszą zagłuszają najczęściej opinie z zewnątrz, bo ilekroć słuchamy opinii innych na swój temat, tyle razy robimy błąd, słuchając często krytycznych, podcinających skrzydła wypowiedzi zatrzymujemy się w realizowaniu samych siebie. W innej, ale w podobnej sytuacji stresującej również popełniamy duże błędy, ponieważ tkwimy w otoczeniu toksycznym i w takim przypadku najlepiej odciąć się, ale jeśli jest to sytuacja w tej chwili bez możliwości zmiany na przykład praca, rodzina itd. najlepiej zacząć swój własny rozwój duchowy, wgląd w siebie, tam znajdują się wszystkie odpowiedzi, dlaczego tak jest, jak jest. To pozwala przypomnieć sobie i odczuć, w jakiej sytuacji i z kim czujemy się zestresowani, a w jakiej spokojni i komfortowo, ocenić i wpłynąć na nią w sposób pozytywny. Praca ze sobą w której poznajemy siebie polega również na odkrywaniu w sobie pasji, to co tak naprawdę daje mam radość, spokój i spełnienie siebie. Większość osób funkcjonuje bez własnej pasji, z racji tego, że realizują czyjeś marzenia, lub chcą pokazać, że jest się przeciętnym ze strachu przed samotnością, odrzuceniem. Błędy każdy popełnia, czasami trzeba znaleźć się na samym dnie, aby widzieć co się stało, bo inaczej skąd będziemy wiedzieć, że coś jest źle? Będziemy bez poprawy tego nad czym pracujemy i nad tym co jest dla nas najważniejsze, a mianowicie spełnienie siebie. Zastanawiające jest dlaczego ludzie są aż tak bardzo smutni i wystraszeni, mimo iż twierdzą, że są szczęśliwi, ale widać to wyraźnie, że zakładają maski po to tylko, aby przypodobać się środowisku w którym przebywają, boją się być sobą, realizować własne marzenia z obawy przed krytyką, odrzuceniem i bycie innym, wyjątkowym. A raczej powinni się bać tego, że zdradzają samych siebie, bez rozwoju swoich możliwości, tacy ludzie często chorują lub cierpią po cichu, są martwi za życia, martwi duchowo.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Nałogi, uzależnienia
 Oceń wpis
   

Każdy nawyk często powtarzalny po pewnym czasie zamienia się w nałóg, lepiej jest odstawiać pewne przyzwyczajenia na jakiś czas, aby uniknąć nałogu. Nałóg, uzależnienie jest wtedy, gdy ma się ochotę na pewną rzecz która jest najczęściej szkodliwa, ale sięga się tylko z przyzwyczajenia i dlatego, że sprawia krótkotrwałą przyjemność. To jest pewien rodzaj lęku, ucieczki i braku umiejętności kochania siebie. I tak uzależnić można się praktycznie od wszystkiego na przykład: od jedzenia słodyczy, picia kawy, alkoholu, palenia papierosów, od lekarstw i od komputera, czy telewizji itd..... Są osoby które chcą pozbyć się swojego nałogu, ale często źle się za to zabierają, mają zbyt słabą wolę, mało motywacji, aby sobie z tym poradzić. Osoby które naprawdę chcą pozbyć się uzależnienia, szukają i znajdują sposób aby to osiągnąć, a pozostali chcą bez wysiłku jakiegokolwiek, albo wolą pozostać w starym i tylko narzekają, bo są bez wiedzy jak skutecznie sobie z tym radzić, a okazuje się, że metoda jest bardzo prosta i przy minimalnej chęci skuteczna. Aby znaleźć w sobie motywację do działania potrzebny jest cel i powód. Gdy już ten cel i powód jest łatwiej przychodzi chęć do działania, ma się większą motywację. Dobrze jest wyobrazić siebie za jakiś określony czas tkwiącym w tym samym błędnym kole bez zmian i zobaczyć siebie oczami zwycięscy, ile dobrego przybyło w chwili uzyskania korzystnej zmiany. Na przykład: palenie papierosów jest szkodliwe, każdy wie, ale gdy wyobrazi się siebie za parę lat z ciężkim oddechem, z trudem wchodzącym po schodach, albo z chorobą nowotworową to już jest jakaś motywacja. Mnie znajomi namawiali do papierosów dawno temu, ale ja zawsze widziałam to jako zwinięty banknot w kształcie papierosa, palenie pieniędzy, bez sensu. Tak samo jak z papierosami można znaleźć motywację we wszystkich tematach, trzeba znaleźć cel i dlaczego chce się ten cel osiągnąć np. bycia szczupłym, korzyści są ogromne począwszy od dobrego samopoczucia, byciem bardziej atrakcyjnym i o wiele zdrowszym, a porzucenie tego celu łatwo można sobie wyobrazić siebie za parę lat. W osiągnięciu tego celu bycia szczupłym ułatwia świadomość, że wszystko jest w duchu/głowie i gdy zaczyna się żyć zgodnie z własnymi uczuciami, poczuje się bezpiecznym tu gdzie się jest, pokocha i zaakceptuje się siebie takim jakim się jest to wyniki będą rewelacyjne. Ten model dążenia do porzucenia nałogów, można zastosować w prawie w każdej dziedzinie życia, jeśli poszuka się w sobie cel i przedstawi dlaczego chce się go osiągnąć będzie to wtedy bardziej motywował. Na przykład dla mnie celem jest rozwój duchowy, a powodów jest ilość ogromna. Większość osób funkcjonuje bez celu, lub te cele są zbyt przyziemne, albo są bez podawania powodów dlaczego ten cel chce osiągnąć. Gdy mamy określony cel i powód dlaczego chcemy go osiągnąć jesteśmy w stanie bardziej efektywnie podejść do tego zadania bez zniechęcenia, mamy więcej energii i chęci, aby krok po kroku dotrzeć do celu.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Uśmiech
 Oceń wpis
   

Uśmiechem dzień przywitaj i radośnie do siebie się uśmiechaj. W każdej chwili, gdy tylko przypomnisz to sobie sobie, uśmiechaj się, to recepta na smutki. Uśmiech buduje, a smutek rujnuje, więc od dzisiaj ćwicz uśmiech do siebie, aż nawykiem się stanie i wszystkie smutki odpadną. Nawet, gdy coś przykrego się stanie to szybko o tym zapomnisz gdy uśmiech będziesz mieć w sobie. Szybciej zdrowiejesz, gdy radość w sercu masz, nawet gdy cię coś boli, szybciej się to goi....Uśmiech, radość, wdzięczność odczuwasz, bo radośnie dzień zaczynasz i coraz częściej chcesz Panu Stworzycielowi za wszystko dziękować....Smutasy wyszły już z mody, czas radość budować w sobie. Bo gdy rano wstajesz i w lustrze się ze sobą radośnie witasz, to cały dzień radośnie tobie upłynie.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-09-12 18:38 Rośliny z łąki i lasu
2017-03-02 09:11 Uzdrowić się można poprzez...
2017-01-14 19:24 Zakazane ćwiczenia
2016-12-25 23:10 Czyste serce
2016-12-03 00:15 Tworzenie siebie...
Najnowsze komentarze
2015-02-01 12:44
FEZ:
Lilia
wybór drogi pokazuje czy bliżej czy dalej Światła.
2014-08-31 17:23
kronos:
Lilia
Piękne słowa, chociaż tak naprawdę, to cały czas idziemy w kierunku światła. Tylko drogi[...]
O mnie
ZARMAGA
Zarmaga Ewa Pham +48507497906
Kategorie
Ogólne