Praca ze sobą...
 Oceń wpis
   

Zmiana siebie na pozytywnego człowieka, przepracowywanie własnych cech negatywnych jest tym właściwym w naprawieniu samego siebie, uzdrowieniu siebie ducha i ciała. Jest to inspirujące działanie w dążeniu do doskonałości, choć doskonałym jest tylko Pan Stworzyciel to każdy może i powinien dążyć do udoskonalenia samego siebie. Zmiana siebie w myśleniu, mówieniu, czynieniu i tylko siebie, bez oglądania się na otoczenie, bo każdy jest kowalem własnego losu, życia. To co płynie z ducha jest czyste i dobre, a bez wsparcia duchowych odczuć prowadzi najczęściej do różnych kłopotów ziemskich i blokady ducha. Praca uszlachetnia, ziemska również, ale ta duchowa szczególnie, każdy może się przekonać, gdy choć raz spróbuje rozwoju siebie ducha w oparciu o prawa Pana Stworzyciela.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Droga...
 Oceń wpis
   

Dziękuję Panie Stworzycielu, że Jesteś, dziękuję za prowadzenie mnie w kierunku Światła. Wszystko co napotykam na swej drodze, wiem, że to ma sens, po to abym była jeszcze bardziej czujna, mogła pomagać osobom napotkanym na swojej drodze i swój stopień rozwoju duchowego mogła osiągnąć możliwie w jak najwyższym poziomie. Czuję się szczęśliwa wiedząc, że mam oparcie w Tobie Panie, to jest ogromny dar mogąc odczuwać prowadzenie przez Pana Stworzyciela. Cały czas pracuję ze sobą, zmieniam się na lepsze, Pan Stworzyciel dla mnie wzorem, to jest mój sens w życiu, innej drogi brak.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Z obserwacji...
 Oceń wpis
   

Zazdrość, ocenianie innych, urazy wszelkiego rodzaju blokują dostęp do całkowitej wolności wewnętrznej i spokoju, a skutkuje to różnymi chorobami. Mogło by przejawiać się szczęściem osobistym i społecznym bez tych negatywnych cech. Zazdrość niszczy wszystko to co dobre, a najbardziej osobę która zazdrości, blokuje przepływ energii od Pana Stworzyciela przez centra energetyczne, taki człowiek staje się chory na duchu, co musi przejawić się chorobą na ciele. Wszystkie wojny, napaści na inne narody biorą się właśnie z zazdrości i chęci posiadania tego co mają inni za wszelką cenę, nawet za cenę pozbawienia życia ziemskiego drugiego człowieka. Ocenianie innych można porównać do kradzieży, a bierze się to z chęci bycia lepszym od innych bez jakiegokolwiek wysiłku, wynika to z lenistwa i zbyt rozbudowanego ego, takie osoby myślą, że dzięki tym sensacjom będą spostrzegane jako ktoś bardziej wartościowy, a tak naprawdę nic mają do zaoferowania prócz zawiści i próżności. W przeciwieństwie do chorego z zazdrości, zdrowy człowiek i szczęśliwy zajmuje się wyłącznie swoimi sprawami, dba o swój rozwój osobisty w myśl zasady: dzisiaj jestem lepsza(y) niż wczoraj, jutro będę lepsza(y) niż dzisiaj. Praca ze sobą, zmiana siebie w pozytywne cechy daje duże satysfakcje i jeśli ktoś już wszedł na ścieżkę rozwoju duchowego z prawami Pana Stworzyciela zawsze będzie wiernie szedł tą drogą przez całe życie ziemskie. Czy można wyobrazić sobie kogoś kto dobrowolnie chce być chory, cierpiący z nienawiści i żyjący marnie? Tylko osobnik bez świadomości siebie ducha tak postępuje, bez wiary w prawa Pana Stworzyciela. Tak powszechna zazdrość i ocenianie innych gości dzisiaj wśród wielu ludzi i tak też wiele chorób ich nęka. Po co komuś zazdrościć, przecież każdy ma to na co sobie sam zapracował całym swoim bytem, we wszystkich inkarnacjach. Zazdrość najczęściej dotyczy majętności ziemskiej, bez takiej możliwości, aby chcieć tylko jedną rzecz, jeśli się zazdrości to trzeba być świadomym, że jak zamiana to ze wszystkim włącznie z chorobami, długami i tzw. teściową. Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada, tak i bez takiej możliwości, aby było inaczej, byłam świadkiem, ofiarą kradzieży dobrego mojego imienia, osoba która próbowała na moich plecach zwiększyć swoje notowanie, wywyższyć się została w prawach Pana Stworzyciela wyeliminowana, sama się do tego przyczyniła, a ja zaobserwowałam błyskawiczne działanie skutku zwrotnego. Uwolnienie negatywnych myśli, zajęcie się sobą to droga właściwa i chciana, ale wybór należy do każdego jak chce żyć.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Podpowiedzi
 Oceń wpis
   

Pan Stworzyciel prowadzi mnie poprzez poziomy duchowe, duch przewodnik podpowiada przez uczucia, intuicję, wizję senną, przez obrazy jasnowidzenia i stworzenie mową Pana, a ja wsłuchując się w siebie odbieram informacje przekazywaną mi z góry od Pana Stworzyciela przez poziomy duchowe.

Każdy duch ludzki ma podpowiedzi duchowe, zignoruje lub źle odczyta podpowiedzi, źle się będzie działo. Dobrze odczyta podpowiedzi i posłucha, dobrze się będzie działo w całym życiu.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Praca, w której poznajesz siebie....
 Oceń wpis
   

Porażki, które się przytrafiają należy potraktować jako lekcje, bo dzięki nim jesteśmy bogatsi o te doświadczenia i wiemy jak należy postępować w podobnej sytuacji, gdyby taka nastąpiła. A powtarzać się będzie, aż do momentu wyciągnięcia właściwych wniosków i powinniśmy być wdzięczni losowi za to, bo tak, to skąd byśmy wiedzieli, że popełniamy błędy? Żylibyśmy bez naprawy tego nad czym akurat pracujemy, lub/i bez rozwoju siebie, bez możliwości przepracowania swoich cech, a tak jest nam to pokazane. Każde doświadczenie przyczynia się do naszego rozwoju, to są lekcje życiowe, bez których życie byłoby bez odkrywców i nowych rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Praca ze sobą pozwala wyeliminować błędy, które przyczyniają się do niepowodzeń, uświadamiają nam negatywne zachowanie, nawyki i zwyczaje, uczy słuchania siebie, to co dla nas najlepsze, najkorzystniejsze. Ale często bywa tak, że kreatywność naszą zagłuszają najczęściej opinie z zewnątrz, bo ilekroć słuchamy opinii innych na swój temat, tyle razy robimy błąd, słuchając często krytycznych, podcinających skrzydła wypowiedzi zatrzymujemy się w realizowaniu samych siebie. W innej, ale w podobnej sytuacji stresującej również popełniamy duże błędy, ponieważ tkwimy w otoczeniu toksycznym i w takim przypadku najlepiej odciąć się, ale jeśli jest to sytuacja w tej chwili bez możliwości zmiany na przykład praca, rodzina itd. najlepiej zacząć swój własny rozwój duchowy, wgląd w siebie, tam znajdują się wszystkie odpowiedzi, dlaczego tak jest, jak jest. To pozwala przypomnieć sobie i odczuć, w jakiej sytuacji i z kim czujemy się zestresowani, a w jakiej spokojni i komfortowo, ocenić i wpłynąć na nią w sposób pozytywny. Praca ze sobą w której poznajemy siebie polega również na odkrywaniu w sobie pasji, to co tak naprawdę daje mam radość, spokój i spełnienie siebie. Większość osób funkcjonuje bez własnej pasji, z racji tego, że realizują czyjeś marzenia, lub chcą pokazać, że jest się przeciętnym ze strachu przed samotnością, odrzuceniem. Błędy każdy popełnia, czasami trzeba znaleźć się na samym dnie, aby widzieć co się stało, bo inaczej skąd będziemy wiedzieć, że coś jest źle? Będziemy bez poprawy tego nad czym pracujemy i nad tym co jest dla nas najważniejsze, a mianowicie spełnienie siebie. Zastanawiające jest dlaczego ludzie są aż tak bardzo smutni i wystraszeni, mimo iż twierdzą, że są szczęśliwi, ale widać to wyraźnie, że zakładają maski po to tylko, aby przypodobać się środowisku w którym przebywają, boją się być sobą, realizować własne marzenia z obawy przed krytyką, odrzuceniem i bycie innym, wyjątkowym. A raczej powinni się bać tego, że zdradzają samych siebie, bez rozwoju swoich możliwości, tacy ludzie często chorują lub cierpią po cichu, są martwi za życia, martwi duchowo.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Nałogi, uzależnienia
 Oceń wpis
   

Każdy nawyk często powtarzalny po pewnym czasie zamienia się w nałóg, lepiej jest odstawiać pewne przyzwyczajenia na jakiś czas, aby uniknąć nałogu. Nałóg, uzależnienie jest wtedy, gdy ma się ochotę na pewną rzecz która jest najczęściej szkodliwa, ale sięga się tylko z przyzwyczajenia i dlatego, że sprawia krótkotrwałą przyjemność. To jest pewien rodzaj lęku, ucieczki i braku umiejętności kochania siebie. I tak uzależnić można się praktycznie od wszystkiego na przykład: od jedzenia słodyczy, picia kawy, alkoholu, palenia papierosów, od lekarstw i od komputera, czy telewizji itd..... Są osoby które chcą pozbyć się swojego nałogu, ale często źle się za to zabierają, mają zbyt słabą wolę, mało motywacji, aby sobie z tym poradzić. Osoby które naprawdę chcą pozbyć się uzależnienia, szukają i znajdują sposób aby to osiągnąć, a pozostali chcą bez wysiłku jakiegokolwiek, albo wolą pozostać w starym i tylko narzekają, bo są bez wiedzy jak skutecznie sobie z tym radzić, a okazuje się, że metoda jest bardzo prosta i przy minimalnej chęci skuteczna. Aby znaleźć w sobie motywację do działania potrzebny jest cel i powód. Gdy już ten cel i powód jest łatwiej przychodzi chęć do działania, ma się większą motywację. Dobrze jest wyobrazić siebie za jakiś określony czas tkwiącym w tym samym błędnym kole bez zmian i zobaczyć siebie oczami zwycięscy, ile dobrego przybyło w chwili uzyskania korzystnej zmiany. Na przykład: palenie papierosów jest szkodliwe, każdy wie, ale gdy wyobrazi się siebie za parę lat z ciężkim oddechem, z trudem wchodzącym po schodach, albo z chorobą nowotworową to już jest jakaś motywacja. Mnie znajomi namawiali do papierosów dawno temu, ale ja zawsze widziałam to jako zwinięty banknot w kształcie papierosa, palenie pieniędzy, bez sensu. Tak samo jak z papierosami można znaleźć motywację we wszystkich tematach, trzeba znaleźć cel i dlaczego chce się ten cel osiągnąć np. bycia szczupłym, korzyści są ogromne począwszy od dobrego samopoczucia, byciem bardziej atrakcyjnym i o wiele zdrowszym, a porzucenie tego celu łatwo można sobie wyobrazić siebie za parę lat. W osiągnięciu tego celu bycia szczupłym ułatwia świadomość, że wszystko jest w duchu/głowie i gdy zaczyna się żyć zgodnie z własnymi uczuciami, poczuje się bezpiecznym tu gdzie się jest, pokocha i zaakceptuje się siebie takim jakim się jest to wyniki będą rewelacyjne. Ten model dążenia do porzucenia nałogów, można zastosować w prawie w każdej dziedzinie życia, jeśli poszuka się w sobie cel i przedstawi dlaczego chce się go osiągnąć będzie to wtedy bardziej motywował. Na przykład dla mnie celem jest rozwój duchowy, a powodów jest ilość ogromna. Większość osób funkcjonuje bez celu, lub te cele są zbyt przyziemne, albo są bez podawania powodów dlaczego ten cel chce osiągnąć. Gdy mamy określony cel i powód dlaczego chcemy go osiągnąć jesteśmy w stanie bardziej efektywnie podejść do tego zadania bez zniechęcenia, mamy więcej energii i chęci, aby krok po kroku dotrzeć do celu.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Uśmiech
 Oceń wpis
   

Uśmiechem dzień przywitaj i radośnie do siebie się uśmiechaj. W każdej chwili, gdy tylko przypomnisz to sobie sobie, uśmiechaj się, to recepta na smutki. Uśmiech buduje, a smutek rujnuje, więc od dzisiaj ćwicz uśmiech do siebie, aż nawykiem się stanie i wszystkie smutki odpadną. Nawet, gdy coś przykrego się stanie to szybko o tym zapomnisz gdy uśmiech będziesz mieć w sobie. Szybciej zdrowiejesz, gdy radość w sercu masz, nawet gdy cię coś boli, szybciej się to goi....Uśmiech, radość, wdzięczność odczuwasz, bo radośnie dzień zaczynasz i coraz częściej chcesz Panu Stworzycielowi za wszystko dziękować....Smutasy wyszły już z mody, czas radość budować w sobie. Bo gdy rano wstajesz i w lustrze się ze sobą radośnie witasz, to cały dzień radośnie tobie upłynie.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Sukces, czy porażka
 Oceń wpis
   

Sukces, czy porażka zależy od wielu aspektów życiowych, sukces to oprócz dobrobytu materialnego przejawia się wewnętrzną harmonią i takim sukcesem mogą pochwalić się ludzie którzy odkryli w sobie pasję, talent i mają wsparcie środowiska w którym się znajdują i poszli w tym kierunku zawodowym. Porażka natomiast jest wynikiem przede wszystkim braku wsparcia najbliższych i otoczenia, choć są wyjątki, które mimo przeciwności losu usłuchały głosu wewnętrznego i poszli w tym kierunku, ale mogliby osiągnąć jeszcze większy sukces, gdyby to wsparcie mieli. Wszyscy wiedzą, że każdy bez wyjątku ma to coś w sobie, czekanie zbyt długo na odkrycie daru, jak również bez rozwoju własnego potencjału najzwyczajniej zanika to coś. Odkryć w sobie talent można intuicyjnie, przez zaobserwowanie w sobie co się lubi. Bo z definicji wynika, że czynność którą z łatwością się wykonuje, która fascynuje i przynosi radość tu i teraz oraz czas który upływa w trakcie tej pracy rozpływa się bez oznak zmęczenia jest właśnie tym czymś. Natomiast dla innych ta czynność jest trudna, męcząca i ponad siły, oznacza to, że brak jest predyspozycji w tej dziedzinie. Można taką pracą która daje radość cieszyć się całe życie, bez chęci przejścia na emeryturę. Nam wszystkim opłacało by się zainwestować w edukację, aby nauczyciele w szkołach i rodzice w domu wychwytywali talenty i poszczególne uzdolnienia u dzieci i wspierali je, ale największą krzywdę dziecku można zrobić, gdy się mu przeszkadza w realizowaniu swoich marzeń, talentów jakie otrzymało. Brak jest kogokolwiek bez predyspozycji intelektualnej, każdy jest najlepszy w swej dziedzinie, w której przyczynia się do rozwoju siebie i otoczenia. Pan Stworzyciel daje każdemu człowiekowi talent, dar, ale resztę samemu trzeba wypracować i to w każdej dziedzinie zawodowej, czy artystycznej. Każdy zawód i każdy człowiek jest ważny, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie w normalnym społeczeństwie i tak na przykład rolnik jest potrzebny bo produkuje żywność, ale ten rolnik potrzebuje krawca, szewca, czy górnika i tak można by wymieniać prawie wszystkie zawody. Ale zanim odniesie się sukces w swej dziedzinie, wiele jeszcze godzin czeka pracy, czasami porażki i zniechęcenia, ale to coś co się ma w sobie mówi, idź do przodu.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Kondycja zdrowia
 Oceń wpis
   

Jak się okazuje stan zdrowia ściśle powiązany jest ze stanem jelit i coraz więcej informacji dociera do społeczeństwa na ten temat. Jelita i samopoczucie mają ze sobą dużo wspólnego, mają wpływ na stan zdrowia, jelito zwane jest drugim mózgiem, czyli to co się znajduje w jelitach ma wpływ na zdrowie całego organizmu w tym również na psychikę. Jak to się dzieje? Ponieważ ponad dziewięćdziesiąt procent serotoniny produkowany przez ludzki organizm powstaje właśnie w jelitach i dlatego, gdy czujemy się gorzej, dopada nas zły nastrój należy zwrócić uwagę na to co się ostatnio zjadło. Zły stan może pojawić się nawet po trzech dniach od posiłku i dlatego czasem trudno jest jednoznacznie stwierdzić przyczynę znajdującą się na talerzu, ale można sprawdzić na zasadzie odstawienia. Bardzo ważną rolę odgrywa flora bakteryjna jaka się znajduje w jelitach, a jest ich ponad tysiąc różnego rodzaju. Jeśli jest przewaga bakterii chorobotwórczych to zostaje zachwiana równowaga flory w jelitach i następuje spadek odporności na różnego typu choroby. Mózg zarządza całym organizmem i wie co się dzieje w jelitach i dlatego ma to wpływ na naszą kondycję psychiczną, istnieje związek pomiędzy zdrowiem jelit, a samopoczuciem u osób cierpiących na nadwrażliwość jelit lub choroby jelit. Należy wziąć to pod uwagę, że stan emocjonalny może być związany ze stanem jelit, ale również stan emocjonalny ma wpływ na pracę jelit, działa to w obie strony. Gdy jesteśmy w stresie mózg odbiera informację jako zagrożenie, potrzebuje więcej energii i kosztem właśnie jelit pobiera tą energię, proces trawienny zostaje zahamowany i jeśli ta sytuacja trwa dłużej, jelita zaczynają chorować. Przez stres ścianki jelit są słabo ukrwione i zmniejsza się ilość ochronnego śluzu, ścianki jelit są słabsze i zmienia się flora bakteryjna w jelitach, namnażają się bakterie chorobotwórcze. Aby przeciwdziałać tym chorobom najlepiej nauczyć się radzić sobie ze stresem, choć to jest na początku trudne, ale pozwala to wyeliminować wiele chorób. Zdrowy duch to zdrowe ciało, to powiedzenie mówi nam o tym iż każda choroba zanim pojawi się w widoczny sposób na ciele, najpierw pojawia się w duchu. Czyli to wszystko co przeżywamy rejestruje się w duchu i nawet każdy mały stres pozostawia ślad. Dobrym sposobem pozbycia się sytuacji stresowej jest zwrócenie uwagi na swe wnętrze, ono nam zawsze podpowiada we wszystkim dobrze, pozwala na wyciszenie. Gdybyśmy wszyscy byli ludźmi duchowymi na 100%, kierowali się własnym wnętrzem, to wszystko byłoby na 100% dobrze, unikalibyśmy sytuacji stresowej, wybieralibyśmy takie jedzenie które mam by służyło i wszyscy byliby zdrowi i szczęśliwi. Rozwój duchowy jest bardzo korzystny dla człowieka w całej płaszczyźnie życia, duchowy człowiek z natury swej jest bez chcenia robić cokolwiek złego wbrew prawom Pana Stworzyciela, wie, że wszystkie nieszczęścia i choroby biorą się z głupoty ludzkiej kierującej się tylko myślami rozumowymi, bez odczuć.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
W poszukiwaniu siebie
 Oceń wpis
   

Korzenie człowieka sięgają o wiele dalej niż obecne istnienie na Ziemi, tu w gęstej materii jesteśmy bez początku i bez końca istnienia, przebywamy tu tylko z Woli Pana, zaledwie ułamek sekundy w całym istnieniu. Tęsknota za .czymś, bez możliwości opisania tego uczucia, to się wie i już, każdy duch ma to w sobie wyjątkowe uczucie iskrą Światła wskrzeszane. Przez wiele inkarnacji kształtowało się nasze Ja, to tym kim i gdzie dzisiaj jesteśmy zapracowaliśmy całym swoim bytem, przez wszystkie inkarnacje. Tu w gęstej materii mamy obudzić się duchowo....odzyskać świadomość siebie ducha....przepracować karmę....rozwijać się duchowo....kierować się w stronę Światła.
Świeże spojrzenie na siebie okiem świadomości duchowej daje pełny obraz nas samych i z pokorą do Pana Stworzyciela dokończyć dzieła samych siebie, takimi jakimi chcemy być, bez przymusu, świadomymi lub bez świadomości, być lub nie. Uczuciem kierowanie nauczyć się można i trzeba, to konieczne dzisiaj jest, jeśli chce się być.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Tak jest...
 Oceń wpis
   

Tak jest, ale może być jeszcze lepiej, gdy zrozumie się przyczynę nieszczęścia w nas samych. Na powodzenie w życiu ziemskim w dużej mierze ma wpływ otoczenie w jakim się znalazło, już od samego dzieciństwa w domu, w szkole i otoczenie kształtuje w naszej głowie poczucie pewności siebie i wiarę w swoje możliwości lub jest brak tego wsparcia co bardzo często ma negatywny wpływ na późniejsze całe dorosłe życie. Każdy ma jakieś takie swoje przeżycia które ukształtowało całe dorosłe życie. Chwile krytyki, upokorzenia, braku miłości duchowej, lęku rzutuje na całe dorosłe życie, to co mówi otoczenie rejestruje nasza głowa i potem sami powtarzamy to, wierzymy w negatywy, zostaje to w głowie, programy się wzmacniają. Wiara w siebie jest zachwiana, przyciągając tym samym podobnych sobie, prawo przyciągania jednorodnego, otoczenie odczuwając taką osobę jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że tak właśnie jest ze wzmożoną krytyką, narzekaniem. Bardzo trudno jest wyjść samemu, bez świadomości duchowej z tego uzależnienia znajdującego się w głowie, na dodatek w otoczeniu podobnych sobie. Każdy ma różne doświadczenia i te dobre i złe. U mnie jest tak jak u większości, dzieciństwo wspominam jak najlepszy okres mego życia, beztroski i zabawy, choć żyłam skromnie, ale były też szpitale i tam nabawiłam się lęku i braku pewności siebie, potem szkoła i niekończąca się krytyka, nawet teraz jestem doświadczana ciągłej krytyce, ale dzięki mojemu uporowi w dążeniu do udoskonalenia samej siebie, przez rozwój duchowy, mnie to już bez dotyczenia, wiem jak sobie z tym radzić i mogę pomagać innym. Jako osoba dorosła zainteresowałam się wszystkim tym, co dotyczy zdrowia sposobem naturalnym, z powodu tego, że jako dziecko i nastolatka napatrzyłam się jak maja mama chorowała, odwiedzała różnych lekarzy, ślepo im ufając bardzo dużo brała leków i zamiast poprawy zdrowia było coraz gorzej i gorzej...Powiedziałam sobie żadnych lekarzy i żadnych leków, życie jest zbyt cenne, aby powierzyć je w obce ręce. Nieustannie uczę się, ciągle wzrasta ma świadomość, a każde zdarzenie jest dla mnie lekcją, która daje mi możliwość rozwoju siebie ducha, bez względu kim jestem, niezależnie od tego co przynosi mi życie dziękuję Panu Stworzycielowi za codzienne prowadzenie. Szczęście dla jednych będą to pieniądze, władza nad drugim człowiekiem, dom, samochód, dobrze płatna praca itd. to wszystko jest ziemskie i łatwo można to stracić gdy brak będzie szczęścia duchowego. Człowiek koncentrując się tylko na materialnym szczęściu pracuje, gromadzi pieniądze po to tylko, aby je wydać najczęściej na leki, żyje krótko i marnie. Prawdziwe szczęście wypływa z ducha, bez względu na stan posiadania ziemskiego i aby dojść do takiego stanu należy przepracować wszystkie swoje negatywne cechy, zamieniając je na pozytywne, myśleć tylko pozytywnie. A jeśli tych negatywnych myśli jest zbyt dużo i natrętne, ciągle powracające, zamienić je na pozytywne, bez wypierania, tylko dostrzec, przyjrzeć się im dokładnie co z tym można zrobić, zawsze okazuje się, że nic bo, albo jest to uraza z przeszłości, albo obawa o przyszłość. Tylko w jednym dniu można zmienić całe swoje życie, nazywa się on dzisiaj, liczy się tylko tu i teraz i w tym dniu, gdy będzie się radosnym to kolejne dni zaskoczą pozytywnie i będą równie dobre, albo i nawet jeszcze bardziej wspaniałe. Wybaczyć wszystkim i sobie również to klucz naprawy samego siebie, to co człowieka rujnuje to ciągłe pretensje i żale do czegoś lub kogoś, obwiniających najczęściej otoczenie, które ciągnie się jak smród za człowiekiem, a tu przyczyna leży w nas samych, to od nas zależy czy dzisiaj zmienimy myśli na pozytywne. Proces przebaczania może trwać dłuższy okres czasu, ale jest to jedyny sposób pozbycia się traumatycznych przeżyć z przeszłości. W procesie przebaczenia może pomóc wgląd w całą sytuację, wyciągnięcie wniosków z tego co było i co to dało, co się nauczyło i zawsze potraktować to jako lekcje życia do wyciągnięcia odpowiednich wniosków na przyszłość. Często okazuje się, że dzięki tym sytuacjom jesteśmy tym kim dzisiaj jesteśmy, bardziej doświadczeni, spotkaliśmy tych ludzi, którzy byli nam przeznaczeni i w tym właśnie miejscu, lub potraktować jako karmę, co oznacza, że jeszcze bardziej będzie trzeba nad sobą popracować, bez poddawania się. Skutkiem takiego przebaczenia jest radość duchowa, spokój i szczęście wewnętrzne, taki stan potrafi uzdrowić ducha, a w konsekwencji całe ciało ludzkie. Po przepracowaniu swoich cech i uświadomieniu sobie na czym polega szczęście, zmienia się wszystko, zaczyna się życie dniem dzisiejszym tu i teraz, dzisiaj, i jeśli uda się ten stan utrzymać i trwać w nim na zawsze będzie się szczęśliwym człowiekiem, a radością swą codziennie będzie się dziękowało Panu Stworzycielowi za wszystko.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Naturalne lekarstwo......z nieba
 Oceń wpis
   

Chroniąc się przed słońcem, promieniami UV smarując różnymi kremami z filtrami i nosząc okulary przyciemnione wyrządza się sobie ogromną krzywdę. Wszystkie kremy zawierają w swoim składzie szkodliwe działanie, wnikają w głąb organizmu który będzie musiał się napracować, aby się go pozbyć. Witamina D3 jest nam bardzo potrzebna do prawidłowego, zdrowego i długiego życia i tylko w naturalny sposób pozyskiwana jest przyswajalna, która jest w zasięgu każdego z nas i na dodatek za darmo :) Na choroby czerniaka i osteoporozę chorują najczęściej osoby używające kosmetyków w tym kremów z filtrami i unikające wystawiania się na zdrowotne działanie promieni słonecznych. Smarując się różnymi kremami z filtrem to tak jakby się było w ubraniu, czyli pozbawia się tym samym zdrowotnych właściwości promieni słonecznych. Im mniej słońca tym więcej chorób takich jak:czerniak, osteoporoza, depresja, ślepota.....Zdrowe opalanie się zwiększa naszą odporność i chęć do życia, wystarczy wystawić twarz w kierunku słońca i poczuć moc natury.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Lody domowe
 Oceń wpis
   

- daktyle    -100g
- truskawki - 500g
- żółtka       - 5szt
- śmietanka - 400g (2 kubki)

Jeżeli owoce są mało słodkie to można zwiększyć ilość daktyli.

Daktyle sparzyć gorącą wodą aby zmiękły.
Żółtka utrzeć na parze, wystudzić.
Śmietanę 30% ubić na sztywno.
Blenderem zmiksować daktyle z truskawkami lub innymi owocami i z żółtkami.


Wymieszać wszystko razem łyżką, przełożyć do pucharków lub pojemników po śmietanie.
Włożyć do zamrażarki na kilka godzin.

Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Cukier w napojach
 Oceń wpis
   

Tyle mieści się cukru w napojach !

Komentarze (0)
Zdrowy sen
 Oceń wpis
   

Wiele osób mi mówi i kłóci się ze mną, że z wiekiem mniej potrzeba snu, śpi się krócej, często zasypia trudniej i wybudza się w trakcie snu i że to jest normalne. W związku z tym postanowiłam napisać kilka słów jak to wygląda w rzeczywistości. W pewnym sensie jest to stereotyp myślowy każący myśleć i wierzyć, że z wiekiem coraz mniej się śpi, w głowie programuje się nastawienie do krótkiego spania i w rzeczywistości tak jest. Osoby żyjące w stresie, nieustannie myślące o różnych sprawach, trapiące się mają kłopoty ze snem. Z wiekiem tych spraw, obaw przybywa i jeśli są bez przepracowania to przekłada się to na jakość snu co w konsekwencji krócej się śpi. Uruchamia się nieustanne myślenie przed snem co przekłada się na jakość snu mający wpływ na czynnik zdrowotny. Za dobrą jakość snu odpowiada szyszynka, a właściwie hormon melatonina. Częste, zbyt krótkie sny i o różnych porach również wpływają na spadek wydzielania melatoniny i z czasem ubywa tego hormonu. Inną przyczyną jest zmniejszająca się liczba neuronów, które to odpowiadają za obniżenie aktywności mózgu i zapadanie w sen. Czyli na jakość snu wpływ ma czynnik zewnętrzny (stres) i wewnętrzny(myślenie) który ma bezpośredni wpływ na hormon w szyszynce. Jakość snu zależy od nastawienia, umiejętności wyłączenia spraw codziennych, przestać myśleć o tym co było i to co może nastąpić, relaks i o jednakowej porze odpoczynku, zasypiania. Zbyt krótki i zły sen świadczy o chorobie którą można wyleczyć.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Uroda
 Oceń wpis
   

Wygląd zewnętrzny, bez wypowiadania nawet jednego słowa jest informacją dla otoczenia. Sylwetka, stan włosów, cery, oczu oczywiście bez makijażu, radosny i szczery uśmiech, stosowny ubiór, sposób poruszania się przemawiają bardzo wyraźnie. Uroda to stan wewnętrzny, stan ducha widziany okiem ziemskim. Wygląd zewnętrzny jest wyrazem troski o siebie, ale również informacją troski o innych. Człowiek czuje się dobrze w kontaktach z innymi ludźmi, to uroda emanowana z ducha przyciąga dobre energie, dobre kontakty międzyludzkie jak również sukcesy finansowe.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Szczęśliwe jelita
 Oceń wpis
   

System odpornościowy ściśle powiązany jest z jelitami. Jak jelita wyleczy się to cały organizm będzie zdrowy. Trawienie wszystkiego i wszystkich na duchu w połączeniu z właściwą dietą czynią jelita zdrowymi, cały organizm się regeneruje, uzdrawia. Wiele osób jest bez odczuwania dolegliwości trawiennych, a mimo to występują u nich choroby wywołane nieprawidłową pracą jelit. Do wyleczenia jelita bezwzględna jest ścisła dieta wykluczająca całkowicie cukier, który jest pożywką dla wielu grzybów, następuje ich przerost między innymi candidy które to prowadzą do uszkodzenia ścianki jelit. Przez uszkodzone ścianki jelita grzyby wraz z drobnoustrojami przedostają się do krwiobiegu i wędrują po całym organizmie siejąc zarazki, rozwijając się w różnych miejscach. Bardzo dużo chorób wywołanych jest nieprawidłową pracą jelit, które to prowadzą do osłabienia i uszkodzenia systemu odpornościowego, czyli, aby być zdrowym na wstępie luz, odpuścić sobie wszystko i wszystkich choć to jest najtrudniejsze, ale bez tego ani rusz i zająć się sobą. Ścisła dieta wykluczająca pewne produkty z żywienia które szkodzą w określonych dolegliwościach, jest to dużo łatwiejsze niż zmiana siebie w zastosowaniu, ale konieczna w walce z chorobą. Aby było bez powrotu do choroby musi nastąpić całkowita zmiana siebie, wnętrza swojego w duchu, w sposobie myślenia, w zapobieganiu tworzenia negatywnej energii w sobie i przyciągania jej do siebie.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
O wiele lepiej
 Oceń wpis
   

Nad głową niebo, pod stopami ziemia, a w sercu wciąż wiosna. Odpoczywam i delektuję się szczęściem które jest we mnie i wokół mnie. Radość i spokój przepełnia mego ducha, trudno to opisać, ale tak właśnie się czuję. Pan Stworzyciel jest w moim życiu i przepełnia mnie Miłością, czuję się bezpieczna i wolna, kroczę naprzód drogą w kierunku Światła. Przyjmuję życie takie jakie jest i cieszę się z każdego doświadczenia, pozwalam każdemu być sobą, bo każdy jest wolny i ma prawo wyboru. Kocham i akceptuję siebie, ufam Panu Stworzycielowi, jestem spokojna o przyszłość, chcę się zmieniać na lepsze bo życie jest takie piękne.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Głowa
 Oceń wpis
   

Wszystko jest w głowie, w mózgu. Mózg tak jak dyrektor zarządza całym organizmem, wie kiedy podnieść ciśnienie, a kiedy obniżyć je, wszystko jest sprawne, wszystkie komórki działają prawidłowo, wszystko się regeneruje, uzdrawia pod warunkiem, że myśli są zawsze pozytywne, bez uprzedzeń, bez przeżywania tego co już było i to co może nastąpić, bez przyciągania negatywnej energii z innych osób. Ja tu i teraz tworzę własną pozytywną energię w sobie opartą na prawach Stworzyciela które dają mi dużo siły i radości ze wszystkiego co mnie otacza. Wszystko w moim życiu co przeżywałam dało mi tylko informację o otoczeniu i uświadomiło, że czas już najwyższy iść własną drogą opartą tylko i wyłącznie o własne uczucia, nade mną tylko Pan Stworzyciel, bez sekt, religii i różnych organizacji. Doświadczenia są potrzebne bo dzięki nim jestem jeszcze bardziej przygotowana do tego, abym mogła pomagać innym jeśli o to poproszą. Odczuwam wewnętrzny spokój, błogi stan i nawet gdyby już jutro wszystko miałoby się zakończyć i miałabym powrócić do domu ducha jest dla mnie bez znaczenia. Otoczenie daje mi tylko informacje o sobie, a ja bez przejmowania się tym, bo to ich energia którą będą musieli sami przepracować. Życie zgodne z samym sobą, słuchanie swych uczuć daje gwarancje szczęśliwego życia, bez względu na stan posiadania ziemskiego. Przez uczucia odbiera się informacje najlepsze dla siebie z poziomów duchowych, a te pochodzą od Pana Stworzyciela. W głowie mogą rodzić się różnego rodzaju problemy, urojenia, choroby to właśnie przez złe myśli źle steruje się swym życiem. Część mózgu produkuje myśli informacje, a pozostała część ją realizuje, chyba każdy słyszał o przypadku urojonej ciąży i tak jest z każdym negatywnym skutkiem i każdy słyszał, że wiara przenosi góry, a wszystko to jest w głowie ważne jest tylko to jakie myśli mózg produkuje. Można znaleźć dobrze płatną pracę, lub ją stracić to wszystko zależy jakie myśli chodzą po głowie. Wszystko jest energią, myśli też, jednorodne przyciągają się do siebie i wzmacniają się.
Zarmaga Ewa Pham

Komentarze (0)
Dla podniebienia
 Oceń wpis
   

Zdrowe odżywianie wiąże się ze świadomym wyborem to co jest dla mnie jak najbardziej korzystne. Cukier w każdej ilości jest szkodliwy mimo iż z naturalnych produktów pochodzi. Do prawidłowego trawienia potrzebne są wszystkie składniki BTW jakie znajdują się w naturalnym stanie. Cukier, czy fruktoza i tym podobne wynalazki to czyste W węglowodany są pozbawione pozostałych składników B i T wszystkich witamin i minerałów. Owoce całkowicie zastępują pragnienie na szkodliwe słodycze oparte na cukrze oferowane w handlu. Z owoców samemu można komponować słodkie niespodzianki dla najbliższych. Ja wykorzystałam do tego daktyle i wyszły mi zdrowe i smaczne naturalne słodycze, nazwałam je Karolki i jak widać można ucieszyć podniebienie, a przy tym dostarczyć cennych składników znajdujących się w składzie tych Karolek.

Skład:
- 2szkl. sezamu
- 1szkl. słonecznika
- 2szkl. daktyli

Sezam lekko uprażyłam na suchej patelni, aby puścił aromat (ważne aby było bez przypalenie bo stracą na wartości odżywczej i będą gorzkie). Daktyle namoczyłam w gorącej wodzie aby zmiękły. Słonecznik i sezam zmieliłam w młynku do kawy. Gdy daktyle były miękkie zmiksowałam blenderem, dodałam zmielony sezam i słonecznik, wszystko razem dokładnie wymieszałam blenderem potem łyżką. Na koniec uformowałam wałek tak jak na kopytka i obtoczyłam sezamem, pokroiłam. Przechowuje w lodówce.
Ilość i proporcje mogą być różne w zależności od upodobania indywidualnego.

Zarmaga Ewa Pham
 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Najnowsze wpisy
2017-09-12 18:38 Rośliny z łąki i lasu
2017-03-02 09:11 Uzdrowić się można poprzez...
2017-01-14 19:24 Zakazane ćwiczenia
2016-12-25 23:10 Czyste serce
2016-12-03 00:15 Tworzenie siebie...
Najnowsze komentarze
2015-02-01 12:44
FEZ:
Lilia
wybór drogi pokazuje czy bliżej czy dalej Światła.
2014-08-31 17:23
kronos:
Lilia
Piękne słowa, chociaż tak naprawdę, to cały czas idziemy w kierunku światła. Tylko drogi[...]
O mnie
ZARMAGA
Zarmaga Ewa Pham +48507497906
Kategorie
Ogólne